4 Kuşaktır hizmet veren Badez Kuruyemiş’in temelleri yaklaşık 65 yıl önce 1. kuşak Mehmet Şahan tarafından, Burdur İlinde, kendi ürettiği ve diğer üreticilerden satın aldığı nohut ve ayçekirdeğini kavurup halk pazarlarında satması ile atılmıştır.

2. Kuşak, Burdur’da sürdürülen ticari faaliyetlerini Isparta pazarına taşıyarak geniş bir ürün yelpazesi ile hizmet vermiştir.Badez Gıda ise 2005 yılında 3. kuşak Ramazan Şahan(% 50), ve oğulları Mehmet Şahan(% 25) ve İbrahim Volkan Şahan(% 25) ortaklığıyla toplamda 250.000 TL Sermaye ile bir aile şirketi olarak kurulmuştur. 2009, 2010, 2012 yıllarında şirket hisseleri aile bireyleri arasında devir edilerek 2013 yılında 4. Kuşak İbrahim Şahan(% 50) ve Samet Şahan(% 50) ortaklığında bugünkü yapısına kavuşmuştur.

Faaliyetlerine perakende satış yaparak başlayan şirket, 2011 yılında Isparta Fatih Mahallesinde yer alan toptancılar sitesinde imalat şubesini açmıştır. 2013 yılında ise Isparta Pirimehmet Mahallesinde ve Cumhuriyet Caddesindeki perakende satış şubelerini açmış olup, yine aynı tarihte Fatih Mahallesi Toptancılar Sitesindeki imalat şubesinin alt katına toptan ve perakende satış şubesi eklemiştir. 

“En doğal ürünleri en taze şekilde, yüksek kalitede ve en uygun fiyatta sunan ve sunduğu ürün ve hizmetlerinde müşteri odaklı ve dürüst bir yaklaşımla nesiler boyu “Badez Marka”’sını devam ettiren bir firma olma’’ misyonu ve “Hizmet verdiğimiz kuruyemiş sektöründe bol çeşit, yüksek kalite ve uygun fiyat anlayışıyla müşterilerine, tedarikçilerine, rakiplerine ve doğaya karşı saygılı, kurumsal altyapısını tamamlamış, ulusal ve uluslar arası arenada faaliyet gösteren, hergeçen yıl ülke ve bölge ekonomisine daha çok katkı sağlayan öncü bir firma olma” vizyonuyla yola çıkan şirketimiz , toptan ve perakende satışın da yapıldığı bir imalat şubesi ve şehir merkezindeki mevcut 2 perakende şubesiyle toplamda 3 şube ve 11 personeli ile faaliyetlerine devam etmektedir.